Visi jaunumi

Talantu akadēmijas trešā sesija: pieredze un atziņas

11.03.2024

Dalīties:

9. un 10. martā Rīgā, Rimi Olimpiskajā centrā, notika Talantu akadēmijas sabraukums U14 un U15 vecuma grupas meitenēm, kurā piedalījās 40 meitenes no 12 sporta skolām. Talantu akadēmijas darbu koordinē Latvijas Basketbola savienības apstiprinātā trenere Ilze Ose-Hlebovicka, treniņu vadīšanā iesaistīti 8 sporta skolu treneri.

Divās dienās tiks aizvadīti četri basketbola treniņi Latvijas U16 izlases galvenās treneres Ilzes Oses-Hlebovickas un astoņu sporta skolu treneru vadībā, kā arī īpašas nodarbības par sportistu uzturu, fiziskās sagatavotības principiem un Latvijas basketbola izlases pieņemtajām uzvedības normām.

Laura Ķikuste U14 (BK “Kolibri”)

“Kad uzzināju, ka esmu uzaicināta uz Talantu izlases treniņiem, no prieka sāku raudāt. Viens no izaicinājumiem bija pirmā saspēle ar 30 nepazīstamām meitenēm – bija jāpiedomā, ko katra no mums domā darīt nākamajā brīdī. Noteikti paliks atmiņā lekcija, ko vēlams ievērot un darīt, lai basketbolā kaut ko sasniegtu. Patika arī pieredzes stāsti. Visvairāk mani iedvesmo vecāki, kas vienmēr atbalsta, arī draugi, jo īpaši, kad redzu viņus tribīnēs. Lielu motivāciju devusi Digna Strautmane, kura piedalījusies treniņos un stāstījusi par savu karjeru.”

Šarlote Skrebele U15 (BJBS “Rīga/Centrs”)

“Bijām jaukas viena pret otru un spēlējam kā komanda – saliedētas gan laukumā, gan ārpus tā. Daudz ieguvu Ivara Ikstena lekcijās – piemēram atziņu, ka svarīgi ne tikai būt labam basketbolistam, bet darīt arī kaut ko citu, tā sevi pilnveidojot. Iepriekš esmu trenējusies vieglatlētikā un šie treniņi noteikti ir palīdzējuši fiziskajai attīstībai. Turpmāk vairāk piedomāšu pie tā, ko daru ikdienā.”

Rēzija Rupeika U15 (Jūrmalas Sporta skola)

“No Talantu akadēmijas treniņiem atmiņā paliks komandas gars. Priecājāmies viena par otru, palīdzējām, kopā izveidojām labu kolektīvu. Noteikti paliks atmiņā arī treneru ieteikumi. Sākumā nebiju pārliecināta par sevi, baidījos kļūdīties, bet treniņu laikā sapratu, ka svarīgākais ir mēģināt un darīt, bet kļūdīties ir tikai cilvēcīgi. Treniņos ir jācenšas, domājot par karjeru. Noteikti vēlos spēlēt izlasēs – U16, U18. Tāpat gribētos spēlēt un studēt ASV.”

Estere Krūmiņa U14 (BJBS “Rīga/Jugla”)

“Kad treneris pateica, ka esmu uzaicināta uz Talantu akadēmiju, bija prieks un reizē arī neliels atvieglojums, ka darbs ir atmaksājies, ka esmu pamanīta un novērtēta. Ka varu iemācīties ko jaunu, iepazīties ar jauniem cilvēkiem. No treniņiem paliks atmiņā treneru ieteikumi, kā labāk aizskriet uz savu vietu, kā nostāties. Iepazīti cilvēki un vērtīgas lekcijas, kuras palīdz sevi pilnveidot. Tagad ikdienā vairāk sekoju līdzi tam, ko ēdu un arī miega režīmam. Mana lielākā motivācija ir mērķi un gandarījums, kad esmu spērusi soli tiem tuvāk. Kad kaut kas nesanāk, atceros gan mērķus, gan to, ka jāturpina cīnīties, lai to sasniegtu. Ka nedrīkstu padoties.”

**

Talantu akadēmijas programma darbojas otro gadu. Tās mērķis ir apzināt talantīgākās jaunietes un darba procesā iepazīstināt viņas ar prasībām un spēles principiem, kas sagaida Latvijas jaunatnes izlasēs.

Treniņu plāns veidots, lai praksē paplašinātu jauno spēlētāju izpratni par basketbolu, un treneri varētu labāk iepazīt viņus gan kā basketbolistus, gan personības. Savukārt sporta skolu treneriem ir iespēja savstarpēji apmainīties darba pieredzē, kā arī parādīt prasmi organizēt un vadīt nodarbības.