Visi jaunumi

U15 izlases: kandidātes un kandidāti Baltijas kausa izcīņai

14.09.2022

Dalīties:

No 10. līdz 12. jūnijam Lietuvas pilsētā Anīkščos notiks Baltijas kausa izcīņas turnīri meitenēm un puišiem U15 vecuma grupā (2007. dzimšanas gads). Piedalīsies Latvijas, Igaunijas, kā arī pa divām Lietuvas komandām.

Latvijas U15 izlašu galvenie treneri nosaukuši kandidātes un kandidātus, kas pirmdien, 6. jūnijā, Rīgā pulcēsies uz koptreniņiem. Ņemot vērā īso sagatavošanās laiku, treniņos iesaistīs tikai 15 basketbolistes un 15 basketbolistus, no kuriem tiks izraudzīti divpadsmitnieki startam Baltijas kausa izcīņā. Meiteņu izlasē pārstāvētas astoņas sporta skolas, puišu izlasē – 11 sporta skolas (12 komandas).

Latvijas U15 meiteņu izlases galvenā trenere Anita Mikāle:

“Kandidātes izraudzījāmies kopā ar maniem kolēģiem Irinu Romaņenko un Elvi Brokānu, izvērtējot spēlētāju sniegumu sezonas garumā un Jaunatnes līgas finālturnīrā. Vairākas perspektīvas meitenes palika ārpus saraksta, bet dažās dienās nevaram pagūt praksē pārbaudīt ļoti lielu kandidātu skaitu. Būs vēl citas iespējas nākotnē.

Tikko Ventspilī notikušajā LJBL čempionāta finālturnīrā bija redzams, ka komandas ir labi sagatavojušās, tāpēc par spēlētāju sportisko formu liela uztraukuma nav. Treniņos liksim kopā komandas spēli, cenšoties parādīt to, ko meitenes māk un maksimāli noslēpt to, ko vēl nemāk. Starp kandidātēm Ir ātras, asas ārējās līnijas spēlētājas un garās spēlētājas ar labiem augumiem un prasmēm. Daudzas ir līderes savās sporta skolu komandās. Skatīsimies, kā viņas izskatīsies kopā.”

U15 meiteņu izlases kandidātu saraksts. (Skat. lapas apakšā.)

Latvijas U15 puišu izlases galvenais treneris Artūrs Ronis:

“2007. gadā dzimušajiem ir ļoti interesants LJBL čempionāts ar daudzām spēkos līdzīgām komandām un interesantiem spēlētājiem. Arī izlases kandidātu saraksts sākotnēji bija ļoti garš, tajā pārstāvētas daudzas sporta skolas.

Galīgo variantu izraudzījāmies tā, lai būtu nosegtas visas pozīcijas. Ir līderis saspēles vadītāja postenī, konkurence uzbrucēju pozīcijā. Nav izteiktu centra spēlētāju. Pagaidām, jo puiši ar atbilstošiem auguma parametriem vēl nav sasnieguši nepieciešamo meistarības līmeni, kas šajā vecumā ir gluži dabīgi.

Jūtams, ka puišu izaugsmes procesu ietekmējusi “Covid” epopeja. Divus gadus viņiem nav bijušas LJBL finālspēles, tāpēc pietrūkst pieredzes spēlēšanai paaugstinātas spriedzes apstākļos. Arī treniņprocesā bijušas pauzes. Gatavošanās būs kā lielajai izlasei – tikai trīs dienas treniņiem. Aprunāsimies ar puišiem, un meklēsim risinājumus, lai katrs var parādīt, ko prot. Centīsimies nesarežģīt spēli.”

U15 puišu izlases kandidātu saraksts. (Skat. lapas apakšā.)

**

Baltijas kausa izcīņas turnīri tradicionāli rīkoti U14 vecuma grupas komandām.“Covid-19” pandēmijas dēļ pagājušajā gadā sacensības tika atceltas, un Latvijas, Lietuvas un Igaunijas basketbola organizācijas vienojās 2022. gada vasarā rīkot sacensības U15 vecuma grupā, lai nodrošinātu spēļu praksi basketbolistēm un basketbolistiem, kam nākamgad būs jāstartē Eiropas U16 čempionātos.